ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspominamy dzień, kiedy na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów zstąpił Duch Święty pod postacią ognistych języków.

2. Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe po Mszy Świętej o godz. 12.00.

3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku. Będziemy wypraszać Jej orędownictwa w naszych codziennych potrzebach.

4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili Uroczystość Najświętszej Trójcy. W naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościli kleryka Wyższego Seminarium duchownego w Ełku. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na rzecz tej uczelni.

7. Dziękuję serdecznie dzieciom I-komunijnym i ich rodzicom za ufundowanie 4 nowych ornatów dla parafii jak również za wczorajsze uczestnictwo w I Kongresie Różańcowym dzieci w Sanktuarium w Studzienicznej.W tym tygodniu patronują nam:- środa,

8 czerwca – Święta Jadwiga (1374-1399), królowa, orędowniczka pokoju, patronka życia małżeńskiego i rodzinnego;- sobota, 11 czerwca – Święty Barnaba (I/II w.), nazywany Apostołem, współpracownik Świętego Pawła, męczennik, orędownik w kłótniach i sporach.